معلمی که ارثیه میلیاردی را صرف خرید تبلت برای دانش‌آموزان کرد

یک معلم مناطق روستایی در شهرستان اندیمشک از ارثیه پدری خود تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار و روستایی خریده است و قصد دارد برای تعداد بیشتری از این دانش‌آموزان تبلت تهیه کند.

خبرگزاری تسنیم، روز پنج‌شنبه، ۲۹ آبان درباره این معلم نوشت: «حسین اسدی یکی از معلمان اندیمشکی از توابع استان خوزستان است که هم‌اکنون به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است.»

حسین اسدی یکی از معلمان اندیمشکی از توابع استان خوزستان است که هم‌اکنون به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است. اقدامات خیرخواهانه او در طول ۲۸ سال خدمت در آموزش و پرورش از برجسته‌ترین سطور دفتر معلمی‌اش است.

اسدی همیشه با حقوق اندکِ معلمی، در انجام فعالیت‌های خیرخواهانه پیش قدم بوده و خرید تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزانش را از سال ۹۳ آغاز کرده است.

این معلم، سال ۹۴ به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد و هدیه ریاست جمهوری به مبلغ ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش‌آموزان این منطقه توزیع کرد و امروز پس از دریافت ارثیه پدری‌اش، به تـأسی از ذاتِ نیکوکارِ پدر، این مبلغ را نیز صرف کمک به تعلیم و تربیت فرزندان ایران کرده است.

اسدی با ارثیه یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومانی پدر مرحومش تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش‌آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری و به تمام مدارس محروم و روستایی شهرستان اندیمشک نیز کمک کرده است. در عین حال ساخت مدرسه در روستای کرتل در بخش الوار گرمسیری نیز از برنامه‌هایی است که برای کمک به تحصیل دانش آموزان این منطقه کم برخوردار روستایی دارد.

دانش‌آموزان محروم و کم‌برخوردار با کمک مدیران مدارس مناطق روستایی و حاشیه‌ای در اندیمشک شناسایی شده و به این معلم نیکوکار معرفی می‌شوند. بیشتر این دانش‌آموزان بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند و یا دارای خانواده‌هایی بی‌بضاعتند که از وضعیت معیشت نامناسبی برخوردارند.

خبر کار خیر این معلم در حالی منتشر می‌شود که در ماه‌های گذشته اخباری از خودکشی دانش‌آموزان به دلیل عدم برخورداری از گوشی و تبلت به‌ویژه در دوراه همه‌گیری کرونا منتشر شده است.

در همین زمینه استاندار خوزستان شامگاه ۲۸ آبان اقدام به خودکشی شش دانش‌آموز را در شهرستان رامهرمز در یک ماه گذشته تائید کرد.