مصطفی سبزی در زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب زد

مصطفی سبزی در اعتراض به کارشکنی مسئولان زندان ارومیه برای موافقت با درخواست مرخصی‌اش دست به اعتصاب زد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، روز دوشنبه ۱ دیماه ۱۳۹۹، مصطفی سبزی زندانی سیاسی کُرد، در اعتراض به کارشکنی مسئولان زندان ارومیه برای موافقت با درخواست مرخصی‌اش دست به اعتصاب زد. هفته گذشته برادر این زندانی سیاسی بر اثر کرونا جان باخت.

به گفته یک منبع آگاه از زندان ارومیه، هفته گذشته، برادر ٣٢ ساله این زندانی سیاسی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و  مسئولین زندان برای اعطای مرخصی از وی درخواست وثیقه کردند اما قاضی ناظر و مسئولان زندان ارومیه به درخواست وی رسیدگی نکردند.

این منبع آگاه افزود: این زندانی سیاسی درخواست کاهش مجازات تعزیری براساس طرح دو فوریتی کاهش مجازات‌های تعزیری را نیز کرده است.

این زندانی سیاسی اهل ماکو آذرماه ٩٨ به زندان خوی منتقل و پس از اعتصاب در این زندان و درخواست انتقال به زندان محل زادگاهش، شانزدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری مجددا به زندان ارومیه بازگردانده شد.

مصطفی سبزی خردادماه ٩٣ در یکی از روستاهای ارومیه به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کردستانی” توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و سپس از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به همین اتهام به پانزده سال حبس تعزیری محکوم و این حکم در دادگاه تجدیدنظر ارومیه عیناً تأیید شده بود.

این زندانی سیاسی طی مدت حبس از حق مرخصی محروم بوده و در زمان بازداشت ١٨ سال سن داشته است.