مرگ یک شهروند افغانستانی در زندان رجایی شهر بر اثر کرونا

عبدالوکیل رحمانی شهروند افغانستانی به علت عدم رسیدگی مسئولان زندان رجایی شهر بر اثر کرونا جان باخته است.

به گزارش تلویزیون آزادی، عبدالوکیل رحمانی شهروند افغانستانی که به علت خروج از مرز دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شده بود در پی عدم رسیدگی مسئولان زندان رجایی شهر بر اثر کرونا جان باخته است. 

آقای رحمانی شهرند سنی مذهب افغانستانی که یک سال پیش به علت ورود غیرقانونی به ایران بازداشت شده بود طی روزهای گذشته در زندان رجایی شهر کرج بر اثر بی توجهی مسئولان این زندان جان باخت.

عبدالوکیل ۴۵ ساله که در اندرزگاه ۴ سالن ۱۱ به کرونا مبتلا شده بود پس از وخامت حال او، به بیمارستان منتقل و یک هفته پس از بستری در بیمارستان بر اثر بی توجهی مسئولان زندان این شهروند افغانستان درگذشت.

یک منبع از زندانیان اهل سنت به تلویزیون آزادی گفته است: دست کم ۶ زندانی اهل سنت از سالن ۱۱ اندرزگاه ۷ هم به ویروس کرونا مبتلا و حالت همه آنها وخیم گزارش شده است که جان همه افراد در خطر است.

این منبع افزود: علت ابتلای اکثر زندانیان عدم امکانات بهداشتی برای زندانیان اهل سنت است که مسئولان زندان به هیچ وجه اهمیت نمی دهند. او در ادامه گفت: پس از اینکه زندانیان اهل سنت دچار بیماری شوند آن ها را به تک سلولی انتقال می دهند که جز یک پتو هیچ وسایل گرمایشی در این فصل سرما وجود ندارد و علاوه بر نبود امکانات بهداشتی خطر مرگ آن ها را افزایش می دهد.

این منبع در آخر افزود: ما زندانیان اهل سنت جدا از دادگاه های ناعادلانه رژیم، اکثر زندانیان به احکام سنگینی بدون هیچ عدالت و یا داشتن وکیل مدافع محکوم شده ایم و از همه علما و افراد برجسته و سرشناس اهل سنت ایران مثل کاک حسن امینی و مولانا عبدالحمید خواستار پیگیری روند عادلانه در پرونده قضایی خود هستیم.