مرخصی استعلاجی یک زندانی سیاسی کُرد پس از ابتلا به کرونا

بک زندانی سیاسی کُرد پس از هشت روز ابتلا به ویروس کرونا به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، روز یکشنبه ۲۰ مهرماه، “باپیر برزه”، زندانی سیاسی کُرد اهل روستای “چیانه” از توابع پیرانشهر محبوس در زندان نقده، پس از ۸ روز ابتلا به ویروس کرونا به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

به گفته یک منبع مطلع، این زندانی سیاسی پس از ابتلا به ویروس کرونا به قرنطینه زندان نقده منتقل و مسئولان زندان این موضوع را از خانواده وی پنهان کرده و به خانواده‌اش اعلام کرده بودند وی دچار سرماخوردگی شده است.

این منبع مطلع افزود: پس از وخیم شدن وضعیت این زندانی سیاسی، وی به مرخصی استعلاجی اعزام و هم‌اکنون در بیمارستان پیرانشهر تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی می‌باشد.

 باپیر برزه، بهمن‌ماه ٩٨، از سوی شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری ٢ پیرانشهر به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام” به ۸ ماه حبس محکوم و پس از صدور رأی دادگاه بدوی با قرار وثیقه ٢٢٠ میلیونی به شیوه موقت آزاد شده بود.

وی آذرماه ٩٨ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شده بود.

مردادماه سال جاری، حکم حبس این شهروند در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر ارومیه از چهار سال حبس به دو سال و شش ماه حبس کاهش یافت.

کاهش حبس تعزیری این شهروند کُرد با اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش مجازات حبس تعزیری صورت گرفت و پرونده وی در شعبه یکم دادگاه تجدیدنظر ارومیه بار دیگر مورد بررسی قرار گرفته بود.

تیرماه ٩٨، حکم هشت ماه حبس باپیر برزه با شکایت وزارت اطلاعات در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر ارومیه به چهار سال حبس افزایش یافته بود.