مرتضی کهنسال، روحانی مدعی طب اسلامی و درمان کرونا در لنگرود بازداشت شد

مرتضی کهنسال، روحانی مدعی طب اسلامی، با حکم دادگاه ویژه روحانیت در شهر لنگرود بازداشت شد

خبرگزاری رسمی قوه قضائیه، میزان، روز شنبه، ۱۶ فروردین، گزارش کرد که آقای کهنسال، «در اقدامی عجیب»، با ورود به بخش‌های مختلف در بیمارستان‌های گیلان، توصیه‌ها و دستورات پزشکی را «به سخره» گرفته بود.

این روحانی ویدئوهایی از خود منتشر کرده بود که نشان می‌داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا است که با واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی روبه‌رو شد.

آن‌ طور که گزارش شده بود، دست‌کم یک نفر از بیمارانی که این روحانی بر بالین آنها رفته بود و به صورت آنها «عطر» زده بود، مدتی بعد جان باخت.

پس از درگذشت این جوان در بندرانزلی که محسن شریفی نام داشت، عباس تبریزیان، دیگر روحانی هوادار طب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که کهنسال تنها کمی «گلاب محمدی» در اختیار این بیمار و بیماران دیگر قرار داده تا «اضطراب» آنها کاهش یابد.

خبر بازداشت آقای کهنسال در حالی منتشر شده که در شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از وی همرسان می‌شود که وی با دفاع از اقدامات خود، گفته به‌ دلیل حضور در بخش‌های بیماران مبتلا به کرونا، به توصیه دوستانش، خود را برای ۱۴ روز «قرنطینه» کرده بود.

وی در عین حال به صراحت خواستار تخصیص آزمایشگاهی به هواداران طب اسلامی برای رفع نیاز «بشریت» شده است.

پس از شیوع ویروس کرونا در ایران، در ابتدا شماری از هواداران حزب‌الله و روحانیون جوان، آن را انکار کرده و سیاسی دانستند، اما پس از ابتلا و حتی مرگ شماری از آنها، دست از این کار کشیدند.

در طول این مدت، بارها این افراد در بیمارستان‌های ایران حضور یافته‌ و سعی کرده‌اند با داروهایی که مورد تائید جامعه پزشکی ایران نیست، به مقابله با بیماری کرونا روی آورده و «برتری» طب اسلامی بر علم پزشکی را اثبات کنند.