مراجع و مداحان: محرم را «باشکوه» برگزار می‌کنیم، حتی اگر کسانی بمیرند

مراجع و مداحان شیعه از برگزاری باشکوه محرم امسال با وجود همه گیری ویروس کرونا خبر داده اند.

به گزارش تلویزیون آزادی، مراجع و مداحان شیعه گفته اند مراسم محرم را باشکوه برگزار می کنیم حتی اگر کسانی در این میان بمیرند و جان خود را از دست بدهند.

سعید حدادیان مداح بیت رهبری گفت:« من امسال با هرشرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می‌اندازم.»

در عین حال آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید هم در دیدار با محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر ضرورت برگزاری مراسم محرم گفت:« اگر این امور(برگزاری مراسم عاشورا و محرم) را رها کنیم اسباب دردسر است». حسن روحانی رییس جمهور ایران هم دوم مرداد ماه اعلام کرد، «از مراسم محرم نمی‌توان چشم‌پوشی کرد».

تاکید افراد نزدیک به خامنه ای در خصوص برگزاری مراسم محرم و عاشورا در ایران در حالی صورت می‌گیرد که روز گذشته ۲۳۵ نفر در ایران بر اثر کرونا جان باخته اند که این خود آمار تازه ای است.

حدادیان در مراسمی در هیات رزمندگان غرب تهران که در محل ناحیه مقداد سپاه محمد رسول الله تهران برگزار شد، گفت :«مراسم محرم امسال را باید با شکوه برگزار کنیم. حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد، کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است.»

از دیگر سو آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه در ایران نیز همزمان گفت:« به هیچ عنوان نمی‌شود جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت.»

این مرجع تقلید گفت:« شکی نیست که ما اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم؛ ازجمله آن مساله عزاداری محرم و صفر است» .

تاکید این مرجع تقلید در خصوص برگزاری مراسم محرم در حالی صورت می گیرد که شهر قم در مرحله هشدار به لحاظ ابتلا و مرگ قرار دارد.