مدیر صفحه اینستاگرامی ماکو تایمز توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد

یاور سلطانی، مدیر صفحه اینستاگرمی ماکوتایمز توسط ماموران اطلاعات سپاه شهرستان ماکو بازداشت و به زندان ماکو منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۹، یاور سلطانی، فعال رسانه و مدیر صفحه اینستاگرمی ماکوتایمز توسط ماموران اطلاعات سپاه شهرستان ماکو بازداشت و به زندان ماکو منتقل شد.

علت بازداشت این فعال فرهنگی هنوز مشخص نشده اما به گفته کاربران شبکه های اجتماعی، این فعال رسانه‌ای به دلیل رسانه‌ای کردن برداشته شدن مجسمه فردوسی و نژادپرست خطاب کردن آن در ماکو توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران امروز حوالی ظهر دستگیر و به زندان ماکو منتقل شده است.

آقای سلطانی پیشتر ۲۰ تیر ماه توسط اطلاعات سپاه احضار شده و در مورد حذف پست مربوط به گزارش میدان هفنه فلکه‌سی، مورد تهدید قرار گرفته بود.

اوسلطانی پیش از نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی پیشتر در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۴ در جریان بازی تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و سیاه جامگان درپی اعتراض به برنامه فیتیله دستگیر و نهایتا با تودیع قرار آزاد شد.

آقای سلطانی مدتی بعد توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو دادگستری تبریز به ریاست قاضی محمد علی پیری به اتهام «مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال» به پنج میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس و سه میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شد