مخالفت دادستانی با درخواست آزادی مشروط روئین عطوفت, زندانی سیاسی

روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸, دادستانی تهران با در خواست آزادی مشروط روئین عطوفت, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۷ سالن ۲ زندان اوین, اوین مخالفت کرد و طی نامه ای به این زندانی سیاسی ابلاغ شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸, روئین عطوفت, فعال ملی مذهبی و زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۷ سالن ۲ زندان اوین, که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود میباشد علیرغم سپری کردن یک سوم مجموع حبس خود به دلیل ممانعت دادستانی تهران با درخواست آزادی مشروط این زندانی سیاسی به بهانه عدم احراز اینکه این زندانی سیاسی پس از آزادی مرتکب جرم نخواهد شد, ممانعت بعمل آورد. 

براساس این گزارش: “طبق ابلاغیه‌ای که در تاریخ ۲۳ دی به آقای عطوفت تحویل شده، دادستانی اعلام کرده است: «با توجه به عدم احراز اینکه در آینده، نام‌برده مرتکب بزه نخواهد شد (عدم تحقق شرایط ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی مصوبه سال ۱۳۹۲) حوزه دادستانی با پیشنهاد آزادی مشروط روئین عطوفت مخالفت نموده است”. 

لازم به ذکر است؛ ممانعت از آزادی روئین عطوفت با تائید در خواست آزادی مشروط وی در حالی صورت گرفته این زندانی سیاسی بدلیل بروز یک بیماری ناشناخته که منجر به تورم پای وی شده نیازمند تائید در خواست آزادی مشروط می باشد. 

روئین عطوفت, در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۱, در پی یورش, ماموران  وزارت اطلاعات با منزل  شخصی  و در حالی که یکی از جلسات فرهنگی شورای رنگین کمان در حال برگزاری بود، این فعال ملی مذهبی را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند. این جلسات فرهنگی از سال ۱۳۸۳ در آخرین جمعه هر ماه در منزل شخصی روئین عطوفت برگزار می شد.