مخالفت با مرخصی استعلاجی رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران

بهفر لاله‌زاری از مخالفت با مرخصی استعلاجی همسرش رضوانه احمد خانبیگی از سوی مسئولان زندان خبر داد.

به گزارش تلویزیون آزدی به نقل از “صدای آمریکا”، بهفر لاله‌زاری از مخالفت با مرخصی استعلاجی همسرش رضوانه احمد خانبیگی که به بیماری صرع و دچار حملات عصبی است از سوی مسئولان زندان خبر داد.

همسر رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران می‌گوید، همسرش به ‌دلیل بیماری صرع چندین بار پس از انتقال به زندان اوین دچار حملات عصبی و تشنج شده اما با مرخصی او موافقت نمی‌کنند.

به گفته آقای لاله‌زاری، این فعال مدنی در طول بازداشت بارها برای درمان از مسئولین زندان و مقامات قضایی درخواست مرخصی استعلاجی داشته اما با مرخصی او تا به این لحظه موافقت نشده است.

این مخالفت‌ها در حالی صورت گرفته است که به گفته بهفر لاله‌زاری،‌ مسئولین زندان اعلام کرده‌اند که با مرخصی خانم احمدخانبیگی موافقت شده، اما زمانی که آقای لاله‌زاری و وکیل مدافع این زندانی سیاسی برای انجام کارهای اداری و تودیع وثیقه به دادیاری ناظر بر زندان مراجعه کرده‌اند با مخالفت مقامات مسئول مواجه شده‌اند.

رضوانه احمد خان‌بیگی،‌ فعال مدنی زندانی در زندان اوین که اواخر اردیبهشت ماه حکم ۶ سال زندان او به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران»، با رد اعتراض و تجدیدنظرخواهی این فعال مدنی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر عیناً تایید شده است، از بیماری‌های متعددی از جمله صرع و تشنج رنج می‌برد و تا به امروز در زندان به سر‌ می‌برد.