محیط‌بان همدانی به اعدام محکوم شد

محیط‌بانی که متهم است سال ۹۵ در حین تعقیب و گریز یک شکارچی را به ضرب گلوله کشته بود، به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد.

به گزارش  شبکه آزادی به نقل از رکنا، در سال ۹۵ تعدادی از متخلفین شکار و صید وارد منطقه حفاظت شده نشر همدان شده و اقدام به شکار غیرقانونی کردند که محیط‌بانان منطقه حسب وظیفه اقدام به تعقیب و گریز با متخلفان پس از توقیف خودرو کردند که در این حین یکی از محیط بانان پس از فرمان ایست و در حال دویدن، تفنگ را به قصد تیراندازی هوایی به بالا می آورد ولی با توجه به ناهموار بودن مسیر، قبل از بالا آمدن کامل تفنگ، گلوله رها می شود که به مقتول اصابت می کند و مجروح می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در این خصوص گفت: “به عقیده بنده این حادثه به صورت سهوی رخ داده، چندین بار حضور در محل و شرایط موجود، این موضوع را تأیید می کند و تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر» را داریم”.

جمشید محبت خانی با حضور در مناطق حفاظت شده نشر همدان با بیان اینکه محیط بان بعد از شلیک گلوله متهم را به بیمارستان منتقل می کند و متهم بعد از ۱۰ یا ۱۵ روز از دنیا می رود، گفت: “متاسفانه بعد از دو سال، دادگاه ما را محکوم به اعدام کرده اما فرصتی وجود دارد که پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شود”.

وی افزود: “محیط بان ضمن اینکه ضابط خاص قضایی است بعد از انجام مراحل هشداری قبل از تیراندازی، اقدام به شلیک گلوله کرده است”.

وی اظهار کرد: “محیط بان همدانی «سعید مومیوند» از دوسال پیش به اتهام قتل عمد در زندان است و اکنون به اعدام محکوم شده است.