محکومیت مهدی محمودیان، فعال سیاسی به تحمل حبس تعزیری

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم صادره توسط دادگاه بدوی بر علیه مهدی محمودیان را عیناً تائید کرد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از  امتداد، امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی محمودیان، فعال سیاسی و از اعضای بیانه ۷۷ فعال سیاسی و مدنی توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام، به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شد.

براساس این گزارش، حکم صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران امروز به مهدی محمودیان ابلاغ شد. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی اجرای ۴ سال از مجموع این حکم برای مهدی محمودیان اجرائی است.

این روزنامه نگار و تنظیم کننده بیانه ۷۷ فعال سیاسی و مدنی برای دفاع از حق اعتراض و آزادی بیان، محکومیت کاربرد خشونت توسط حکومت و برخورد قضائی با عاملان شلیک به شهروندان در جریان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، در تاریخ ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹, توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام علاوه بر تحمل ۵ سال حبس تعزیری به ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شد.

در تاریخ ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹، مهدی محمودیان به همراه محمد حسین کروبی، عیسی سحرخیز، محسن آرمین، محمدصادق نوروزی، قربان بهزادیان ‌نژاد، مهدی دریس‌پور، حسن اسدی ‌زیدآبادی، آذر منصوری، ریحانه طباطبایی، صدیقه وسمقی، محسن امین‌زاده و علی شکوری راد، چهارده تن از فعالان سیاسی و مدنی به همراه وکلای مدافع خود توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری محاکمه شدند.