محکومیت علی عزیزی در دادگاه تجدیدنظر به جزای نقدی

محکومیت علی عزیزی در دادگاه تجدیدنظر به جزای نقدی

علی عزیزی در بخش نخست و دوم پرونده مجموعاً به ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، علی عزیزی فعال مدنی تورک ساکن اورمیه از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی در بخش نخست و دوم پرونده مجموعاً به ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس دادنامه‌ای که توسط شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان‌شرقی صادر و به اصغر محمدی، وکیل آقای عزیزی ابلاغ شده، این فعال آذربایجانی از اتهام «عضویت در گروه گاماج» تبرئه و از اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

اعتراض این فعال آذربایجانی به حکم دادگاه بدوی در بخش دوم پرونده که از بابت اتهام «نشر اکاذیب توسط سامانه‌ها به قصد تشویق اذهان عمومی و مقامات رسمی» به ۱ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود، توسط شعبه ۶ تجدید نظر رد، و حکم بدوی تأیید شد.

علی عزیزی پیش‌تر از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «عضویت در گروه غیر قانونی گاماج» به ۵ سال حبس تعزیری  و از بابت اتهام «نقش اکاذیب توسط سامانه‌ها به قصد تشویق اذهان عمومی و مقامات رسمی» به ۱ میلیون تومن جزای نقدی محکوم شده بود.

علی عزیزی در روز ۴ اسفند سال ۹۸ در منزل پدری خود در شهرستان اورمیه بازداشت شد.