محکومیت حبس محمدشریف سالم کاهش یافت

حکم سه سال حبس تعزیری محمدشریف سالم دیزجی، زندانی سیاسی توسط شعبه صادرکننده رای به یکسال و شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کردپا”، حکم سه سال حبس تعزیری “محمدشریف سالم دیزجی”، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه توسط شعبه صادرکننده رای به یکسال و شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

حکم محکومیت آقای سالم طبق طرح دوفوریتی تقلیل مجازات حبس‌ تعزیری کاهش پیدا کرده است. هم اکنون وی یازده ماه است در زندان به سر می‌‎برد و هفت ماه از دوران محکومیت او باقیمانده است”.

محمدشریف سالم دیزجی، اهل روستای دیزج مرگور از توابع شهرستان ارومیه، در اردیبهشت‌ماه ۹۹، در پی ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان طالقانی ارومیه منتقل شده و سپس در تاریخ ۹ تیرماه ۱۳۹۹، با پایان مرخصی استعلاجی به زندان مرکزی ارومیه بازگشت.

این شهروند، اواخر مهرماه ۹۸ توسط شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این حکم در نهایت توسط شعبه‌ یکم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به سه سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد و روز یکشنبه ۸ دی‌ماه ٩٨ در زندان به وی ابلاغ شد.

محمدشریف سالم دیزجی در تاریخ ۱ مهرماه ٩٨، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ مهرماه با اتمام بازجوییها به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شده بود.