محمد مرادی، به ۴۰ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد

محمد مرادی، زندانی سیاسی کُرد، به ۴۰ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از”شبکه حقوق بشر کردستان”، محمد مرادی، زندانی سیاسی کرد اهل روستای “قبر حسین” از توابع شهرستان پیرانشهر، به اتهام «محاربه» از طریق «عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران» توسط شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ۴٠ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد.

یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی با تایید این خبر به شبکه حقوق بشر کردستان گفت:“ محمد مرادی روز چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت، به اجرای احکام زندان نقده احضار و صدور حکم ۴۰ سال حبس و تبعید به زندان مرکزی ارومیه به وی رسما ابلاغ شده است. آخرین جلسه دادگاه این زندانی سیاسی در اردیبهشت ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به ریاست قاضی جواد غلامی برگزار شده بود.”

طبق این گزارش، او به مدت ۴۵ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه برای «اعتراف اجباری»‌به «عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران و بازگشت به ایران جهت عملیات مسلحانه» تحت شکنجه‌ قرار گرفت.

این شهروند کُرد در جلسه دادگاه همه اتهامات وارده را رد کرده و چندین بار تصریح کرده است که این اعترافات تحت شکنجه و اجبار از وی گرفته شده و  مجبور بوده اعترافات خود را نخوانده امضا کند.

محمد مرادی، ۳۵ ساله، متاهل و پدر دو فرزند است. وی همچنین برادر دو کولبر به نام‌های«صادق مرادی» و «عبدالرحمان مرادی» است که مهر ۱۳۹۸ در پی تیراندازی و شکنجه نیروهای سپاه پاسداران در منطقه مرزی «کوتران» قندیل کشته شده بودند.