محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان شیراز به دو سال حبس و تبعید محکوم شد

محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، روز دوشنبه ۸ بهمن ماه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شد. اتهامات مطروحه علیه این معلم “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” عنوان شده است.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از هرانا، روز دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۹۷، محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان ساکن شیراز، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر به دو سال حبس تعزیری و یکسال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شد.

یک منبع نزدیک به این فعال صنفی ضمن تائید این خبر  گفت: “اتهامات عنوان شده در این جلسه دادگاه که به ریاست قاضی ساداتی برگزار شده بود، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” بوده است و حضور در تجمعات معلمان شیراز و تهران نیز دیگر موضوعی بوده که در این جلسه به آن پرداخته شده است”.

به گفته این منبع مطلع، بر اساس این دادنامه محمدعلی زحمتکش باید در دوران تبعید پس از حبس به صورت روزانه خود را به ضابط قضایی این پرونده که اطلاعات سپاه ارسنجان بوده معرفی کند.

لازم به ذکر است این فعال صنفی پیشتر پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و  ۲۳ آبان ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

در جریان تحصن سراسری معلمان دستکم ۱۴ معلم در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان، خوزستان و کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.