فرهاد فهندژ به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

فرهاد فهندژ، شهروند بهایی زندانی امروز سه‌شنبه ۲۲ مهر پس از ۱۳ روز نگهداری در یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج با منفی اعلام شدن تست جدید کرونا و بهبودی کامل به فرعی سالن امنیتی ۱۰ بند ۴ زندان بازگردانده شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، امروز سه‌شنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۹، فرهاد فهندژ، شهروند بهایی از بند امن به بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد.

گفته می‌شود انتقال آقای فهندژ به فرعی سالن ۱۰ بند ۴ این زندان پس از منفی اعلام شدن تست جدید کرونا و بهبودی کامل ایشان صورت گرفته است.

آقای فهندژ پیشتر در تاریخ ۱۰ مهرماه امسال در پی مثبت اعلام شدن تست کرونا به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن این زندان منتقل شد. پیشتر و با وجود نامه بهداری و رئیس زندان رجایی شهر مبنی بر اعزام این شهروند بهایی به مرخصی، دادستانی با این درخواست مخالفت کرد.

فرهاد فهندژ، شهروند بهایی متولد ۱۳۳۸ در شهرستان تربت حیدریه است. او در تاریخ ۲۶ مهرماه ۱۳۹۱ توسط ماموران امنیتی در منزل خود در گرگان بازداشت و بعد از هفت ماه بلاتکلیفی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «تبلیغ آیین بهایی و اداره تشکیلات بهایی» به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این شهروند بهایی در سال ۱۳۶۲ (در سن ۲۴ سالگی) نیز دستگیر و به ۶ سال حبس محکوم شده بود. وی به دلیل شرایط نامساعد زندان پیشین مبتلا به بیماری های گوارشی است.