فرزین فولادی از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

فرزین فولادی زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، از زندان تهران بزرگ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰، فرزین فولادی زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای فولادی برای مدت چهار روز صورت گرفته است و او باید در تاریخ ۲۱ فروردین ماه به زندان بازگردد.

آقای فولادی در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. پرونده این شهروند در بازپرسی دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت. وی به مدت ۱۵ روز از حق تماس تلفنی محروم بود و نهایتا طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از بازداشت خود خبر داد.

فرزاد فولادی نهایتا به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و اواسط بهمن‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آقای فولادی مردادماه ۹۹، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد. اعتراض این شهروند به بهانه تاخیر درخواست تجدیدنظر رد شده و محکومیت او قطعی شد.

از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱ سال حبس تعزیری از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام برای وی قابل اجراست.

آقای فولادی در تاریخ ۸ بهمن ماه سال گذشته طی یک تماس تلفنی به شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهریار احضار و در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه جهت تحمل حبس بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

فرزین فولادی. ساکن شهرک اندیشه واقع در تهران، فرزند محبت علی، متولد ۱۳۷۴، متاهل و پدر یک دختر ۵ ماهه است.