فاطمه ملکی و صدیقه مالکی‌فرد در مشهد بازداشت شدند

فاطمە مالکی ھمسر محمد نوری‌زاد و صدیقە مالکی‌فرد ھمسر ھاشم خواستار در مقابل دادگاه انقلاب مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. محمد نوری زاد و هاشم خواستار دو تن از امضا کنندگان بیانیه ۱۴ نفره استعفای رهبری از شش ماه پیش تا کنون در بازداشت موقت هستند.

به گزارش تلویزیونه آزادی به نقل از “کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی”، فاطمه مالکی و صدیقه مالکی‌فرد، روز چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ در حین تحصنی دو نفره در اعتراض به تداوم بازداشت همسران خود در مقابل دادگاه انقلاب مشهد بازداشت شده‌‌اند و تا این لحظه از نهاد بازداشت کننده و دلیل بازداشت‌شان اطلاعی در دست نیست.

خانم ملکی پیش‌تر در یک پیام صوتی در روز یک‌شنبه ۲۲ دی‌ماه ۹۸ که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین قرار گرفته‌‌‌بود، گفته‌بود که روز شنبه ۲۱ دی‌ماه به ملاقات همسرش رفته و از وضعیت وخیم جسمانی او به دلیل تداوم اعتصاب غذا خبر داده‌است.

همسر محمد نوری‌زاد گفته‌بود: «وقتی که ایشان [همسرم] را دیدم، آقای نوری‌زاد نبود او یک جنازه بود؛ یک جنازه! جنازه‌ای که رنگ به صورت نداشت.»

کمپین پیش‌تر از وضعیت نامناسب آقای نوری‌زاد و پیام همسرش فاطمه ملکی گزارشی منتشر کرده‌بود.

فاطمه ملکی در این فایل صوتی به دستگاه قضایی اعلام کرده که به آن‌ها تنها دو روز فرصت برای آزادی همسرش می‌دهد و اگر آقای نوری‌زاد طی روز آینده آزاد نشود به همراه فرزندان خود دست به تحصن می‌زنند.

صدیقه مالکی فرد معلم بازنشسته و همسر آقای خواستار نیز در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌بود گفته بود: «من صدیقه مالکی فرد، همسر آقای سید هاشم خواستار و خانم فاطمه ملکی همسر آقای محمد نوری‌زاد، روز چهارشنبه ۲۵دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۹ صبح جلوی دادگاه انقلاب مشهد تا آزاد شدن همسران‌مان که بی‌گناه، مدت ۶ ماه است در انفرادی زندان اطلاعات مشهد اسیرند، تحصن می کنیم.»