علی عزیزی فعال ملی مدنی آذربایجانی آزاد شد

علی عزیزی فعال ملی مدنی ترک امروز ۶فروردین۱۳۹۹ پس از تودیع قرار وثیقه توانست بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد گردد.

به گزارش تلویزیون آزادی، علی عزیزی فعال ملی مدنی ترک امروز ۶فروردین۱۳۹۹ پس از تودیع قرار وثیقه ۵۰۰میلیون تومانی توانست بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردد.

علی عزیزی در روز ۴ اسفند ۱۳۹۸ در منزل پدری خود در شهرستان اورمیه بازداشت شده بود،مقاومت مادر و آقای عزیزی مبنی بر عدم اجازه ورود به منزل پیش از ارائه حکم ورود به منزل و بازداشت به علت تعداد زیاد مامورین بی نتیجه مانده و مامورین لباس شخصی بدون ارائه حکم جلب اقدام به بازداشت این فعال آذربایجانی نموده بودند.

اتهام آقای عزیزی در شعبه۱۶ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست آقای موسوی تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه غیرقانونی گاماج عنوان شده است.

در آخرین روزهای سال گذشته نیز این فعال ترک غیابا بعلت شرکت در اعتراضات آبان ۹۸ در شهرستان اورمیه به همراه ۵ تن از دیگر فعالین اورمیه ای با اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۵میلیون ریال جزای نقدی و ۲۰ ضربه شلاق بدل از ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.