علیرضا فرشی از قرنطینه به اندرزگاه دو زندان فشافویه تهران منتقل شد

علیرضا فرشی فعال ملی مدنی آذربایجانی طی تماسی از انتقال خود به قرنطینه تیپ ۵ به اتاق ۱۲ سالن ۲ اندرزگاه ۲ خبر داده است‌.

به گزارش تلویزیون آزادی، علیرضا فرشی فعال ملی مدنی آذربایجانی که ۱۸ شهریور از بند ۸ زندان اوین به قرنطینه زندان فشافویه منتقل شده بود طی تماسی از انتقال خود به قرنطینه تیپ ۵ به اتاق ۱۲ سالن ۲ اندرزگاه ۲ خبر داده است‌.

انتقال آقای فرشی به زندان تهران بزرگ در شرایطی است که اصل تفکیک جرایم در این زندان رعایت نشده و این زندان فاقد استانداردهای لازم برای نگهداری زندانیان است.

گفتنی است خانواده آقای فرشی به واحد اجرای احکام دادسرای دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان مراجعه کرده و علت انتقال این فعال ترک از زندان اوین به زندان تهران بزرگ را جویا شده که مسئولین واحد با اعلام اینکه از انتقال وی بی خبرند و این امر بایستی با اذن و دستور دادستان صورت می پذیرفت. اما اقدام مذکور کاملأ فراقانونی و بصورت خودرأی از سوی اداره اطلاعات شهرستان تهران بوده است.

همچنین رییس تیپ ۵ زندان فشافویه مانع ارسال نامه اعتراضی آقای فرشی به رییس زندان شده و نامه وی عودت داده شده است.

این فعال آذربایجانی شامگاه روز ۳۱ تیر۱۳۹۹در شهر تهران و هنگام مراجعه به منزل و پس از او آقای بهنام شیخی و حمید منافی نادرارلی نیز در خصوص محکومیت ۲سال زندان و ۲سال تبعیدت این فعالین در رابطه با پرونده مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در سال۱۳۹۲ دستگیر شدند.

آقای فرشی فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و فرزند شهید جنگ ایران و عراق است. او بارها سابقه بازداشت بعلت فعالیت های مدنی خود از جمله تاسیس کتابخانه به زبان ترکی آذربایجانی در روستاهای محروم آذربایجان و ایجاد کمپین های حمایتی برای تدریس به زبان مادری را دارد. و به دلیل فعالیت های مستمر علاوه بر بازداشت،با فشار مامورین امنیتی از تدریس در دانشگاه نیز منع شده است.