عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت سمانه نوروز مرادی در زندان لاکان رشت

سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی در زندان لاکان رشت علیرغم تشخیص پزشکان مبنی بر بیماری لوپوس مفصلی و دستور تخلیه سینه از رسیدگی پزشکی محروم است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی در زندان لاکان رشت علیرغم تشخیص پزشکان مبنی بر بیماری لوپوس مفصلی و دستور تخلیه سینه از رسیدگی پزشکی محروم است. تاکنون دستکم ۳ پزشک خارج از زندان مشکلات و عدم توان تحمل کیفر خانم نوروز مرادی را تایید کرد‌ه‌اند اما پزشکی قانونی هنوز نظر نهایی خود را صادر نکرده و خانم نوروز مرادی بلاتکلیف است.

به گفته یک منبع مطلع پس از پایان مراحل اداری در پزشکی قانونی در تهران به صورت ناگهانی در تاریخ ۳۰ مهرماه امسال از زندان اوین به زندان لاکان رشت منتقل شد. این امر موجب شده که تمامی مراحل در رشت مجددا تکرار شود. به گفته این منبع وضعیت سلامت سمانه نوروز مرادی نگران کننده است.

این منبع مطلع از شرایط خانم نوروز مرادی در این خصوص به هرانا گفت: “پزشکان در رشت نیز تایید کرده اند که سمانه نیازمند بستری و درمان فوری است. تمامی مدارک نیز به تهران فکس شده است، اما پزشکی قانونی کماکان پاسخی نداده و او بلاتکلیف است”.