عدم رسیدگی به پرونده قتل سه کودک بلوچ توسط ماموران انتظامی

پرونده قتل سه کودک بلوچ که پیشتر با گلوله ماموران انتظامی کشته شده بودند، با عدم رسیدگی مسئولین بلاتکلیف باقی مانده است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین فعالین بلوچ”، پرونده قتل سه کودک و نوجوان بلوچ به نام های “محمد و مهدی پوریان” ۱۸ و ۲۰ ساله و “دانیال براهویی” ۱۷ ساله که توسط نیروهای انتظامی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۹ با یورش به منزل آنها و مقابل چشمان مادرشان در محله اسد آباد ایرانشهر کشته شده بودند، بلاتکلیف باقی مانده است.

سهیلا شیروانی مادر محمد و مهدی پوریان به گزارشگر کمپین گفت: «با پیگیری های انجام شده مبنی بر کشته شدن دو فرزندم در دادگاه نظام و مطالبه گری های انجام شده، این دادگاه حق را به ما داده و قتل این سه کودک و نوجوان را محکوم کرده؛ دادگاه نظام به ما گفته‌اند که قتل فرزندان شما دستور گل محمدی بوده و ماموران طبق دستور این کار را انجام داده اند.»

سهیلا شیروانی می‌گوید با توجه به پیگیری های انجام شده، گل محمدی دادستان ایرانشهر حاضر به پاسخگویی به ما نیست و کشته شدن فرزندان ما را با بی توجهی و عدم پاسخگویی بلاتکلیف گذاشته است.

مادر محمد و مهدی پوریان از نماینده منتخب این شهر به عدم توجه مشکلات مردم گلایه کرده و خواستار ورود “عبدالناصر درخشان” به رسیدگی در این پرونده شده است.

درخواست خانم شیروانی این است که گل محمدی، دادستان ایرانشهر با آن‌ها تماس بگیرد و پاسخگوی کشته شدن فرزندشان باشد.

پیشتر کمپین فعالین بلوچ گزارش داد که صبح روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹ ماموران انتظامی به منزل دو برادر بلوچ و کودک بلوچ دیگری در محله ی اسدآباد شهرستان ایرانشهر یورش بردند و پس از بازداشت از فاصله نزدیک با شلیک گلوله آنها را کشتند.

همچنین مادر محمد و مهدی پوریان، دو کودک کشته شده توسط ماموران انتظامی به گزارشگر کمپین فعالین بلوچ گفته بود: «ماموران انتظامی از روی دیوار وارد خانه ما شده و فرزندانم محمد و مهدی خواب بوده که آنها را با ضرب و شتم از خواب بیدار کرده و جلوی چشمان من به سمت آنها شلیک کرده و کشته اند.»