عثمان مصطفی پور و محمد نظری پس از سە دهە حبس از زندان آزاد شدند

دو زندانی سیاسی کە بە اتهام همکاری و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران نزدیک بە سە دهە بود در حبس بە سر می بردند، آزاد شدند.

بە گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هەنگاو”، عصر روز پنجشنبە ٣٠ آبان ٩٨، عثمان مصطفی پور زندانی سیاسی اهل پیرانشهر پس از ٢٨ سال و محمد نظری زندانی سیاسی اهل شاهین دژ پس از ٢۵ سال حبس از زندان مرکزی ارومیە آزاد شدند.

هەنگاو در گزارشی قبلا اعلام کرده بود که این دو زندانی شامل عفو رهبر ایران (خامنەای) خواهند شد.

این دو زندانی طی دوران حبس از داشتن حق مرخصی محروم بودە و حتی اجازە شرکت در مراسم ختم نزدیکترین افراد خود را نداشتەاند

عثمان مصطفی پور، متولد ۱۳۴۶، ادر تاریخ در ۲۳ تیرماه ۱۳۷۰ بعد از بروز درگیری میان گروهی از پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران با نیروهای سپاه پاسداران در دره آسن گران در منطقه ترگور بە دستگیر شد.

وی زمستان همان سال بە اعدام محکوم شد و سال ١٣٧٩ حکم اعدامش لغو و به ١٠ سال حبس محکوم شد. آقای مصطفی پور همان سال و در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران به ۲۵ سال حبس محکوم شد که با احتساب محکومیت قبلی در مجموع به ۳۵ سال حبس محکوم شد.

محمد نظری متولد شهرستان شاهین‌دژ و از آذری های این شهر کە در تاریخ ٩ خرداد ١٣٧٣ در سن ٢٣ سالگی به اتهام عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا) بازداشت و سپس به اعدام محکوم و بعدا با تقلیل حکم به حبس ابد محکوم شد.