عبدالرضا داوری به اتهام ارتباط با آمدنیوز بازداشت شد

 عبدالرضا داوری به اتهام ارتباط با آمدنیوز بازداشت شد

خبرگزاری مهر گزارش داده است که عبدالرضا داوری بازداشت شده است.

 مهدی مصطفی‌پور وکیل عبدالرضا داوری گفته است مأمورانی که موکلش را بازداشت کردند از تیم عملیات دادستانی تهران بودند. او گفت از این‌که دستگیری داوری مرتبط با آمدنیوز بوده یا نه بی‌اطلاع است.

الهام سلمانی، همسر عبدالرضا داوری نیز گفته است مأموران به‌هنگام بازداشت همسرش از نشان دادن حکم قضایی امتناع کردند.

سلمانی افزود مأموران امنیتی درِ خانه آن‌ها را دو بار شکسته‌ و بسیاری از وسایل منزل آن‌ها، از جمله لپ تاپ‌ها و چندتا موبایل و حتی طلاهای او را ضبط کرده‌اند.

همسر عبدالرضا داوری گفت از دلیل بازداشت همسرش اطلاعی ندارد و وکیل داوری «حتی نتواسته است از جایی که او منتقل شده، خبردار شود».

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح‌الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.

آقای داوری در توییتر نیز فعال بود. او در آخرین توییتی که منتشر کرده، با اشاره به ادعای سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه ایران مبنی بر بازداشت رسول دانیال‌زاده، نوشت که «رسول دانیال‌زاده بازداشت نیست. او امروز [یک‌شنبه، ۲۶ آبان] جلساتش با محمد رویانیان و برخی شرکا را در خیابان جردن برگزار کرد».

او نوشت «فیلم این دیدارها موجود است» و وعده داد که این فیلم «پس از رفع محدودیت اینترنت منتشر می‌شوند». با این حال یک روز پس از این توییت، خبر بازداشت او منتشر شد.