عباس واحدیان شاهرودی، فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد

عباس واحدیان شاهرودی، فعال مدنی محبوس در بند ۴ زندان وکیل آباد مشهد پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹، عباس واحدیان شاهرودی، فعال مدنی و از امضا کنندگان بیانیه استعفای علی خامنه ای, محبوس در بند ۴ زندان وکیل آباد مشهد پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به مرخصی ۲ هفته ای اعزام شد. این فعال مدنی از مرداد ماه سال ۱۳۹۸ در بازداشت اداره اطلاعات مشهد بسر می برد. 

بنقل از یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر گفت: “مرخصی اعطایی به عباس واحدیان به مدت ۲ هفته است و در صورت تائید مسئولان قضائی این مدت مجدداً تمدید خواهد شد.”

این فعال مدنی، در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۸، پس از اعزام به شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست “قاضی مظلوم”, با اتهامات اقدام علیه امنیت ملی, براندازی نظام, تبلیغ علیه نظام, مصاحبه با رسانه های معاند نظام, تشویش اذهان عمومی, توهین به رهبری، توهین به روح الله خمینی، تشکیل گروه و دسته تلگرامی به قصد برهم زدن امنیت ملی، نشر اکاذیب، اجتماع و تبانی و ارتباط با گروههای معاند نظام تفهیم اتهام شده بود. 

 پیش از این و در تاریخ ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۸,”عباس واحدیان شاهرودی”, در حالی که در اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ زندان وکیل آباد بسر بود پس از اعزام به شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد توسط بازپرس “حسن سلیمانی” ، از بابت “اقدام علیه امنیت ملی”، “براندازی نظام”، “تبلیغ علیه نظام”، “مصاحبه با رسانه های معاند نظام”، “تشویش اذهان عمومی”، “توهین به رهبری”، “توهین به روح الله خمینی”، “تشکیل گروه و دسته تلگرامی” و “نشر اکاذیب” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود. 

لازم به ذکر است؛ “عباس واحدیان شاهرودی”، فعال مدنی و نویسنده ساکن مشهد، در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، در پی یورش توام با خشونت و ایجاد رعب و وحشت ۸ تن از ماموران اداره اطلاعات مشهد بدون ارائه حکم قضائی مبنی بر ورود به منزل, بازداشت و پس از تفتیش منزل توام با ضرب و شتم این فعال مدنی در حضور خانواده و فرزندانش بازداشت شده بود.