عباس دهقان, درویش گنابادی توسط دادگاه کیفری محاکمه شد

 روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس دهقان, درویش گنابادی بازداشت شده در حادثه گلستان هفتم پاسداران پس از ۷۹۷ روز بلاتکلیفی توسط دادگاه کیفری بعثت تهران برگزار شد. این درویش گنابادی پس از بازداشت در اسفند ماه سال  ۱۳۹۷ در حادثه گلستان بیش از ۲ سال در بلاتکلیفی و بازداشت در تیپ ۲ اندرزگاه ۱ زندان تهران بزرگ بسر برد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران, ساعت ۱۱ امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, عباس دهقان, درویش گنابادی محبوس و بلاتکلیف در تیپ ۲ اندرزگاه ۱ زندان تهران بزرگ پس از ۷۹۷ روز بلاتکلیفی در بازداشت توسط  دادگاه کیفری محاکمه شد. اتهامات این درویش گنابادی, اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور, تمرد از دستور ماموران در حین انجام وظیفه و اقدام علیه امنیت داخلی, عنوان شد. این درویش گنابادی از زمان بازداشت در حادثه گلستان هفتم در بازداشتگاه اداره آگاهی تهران واقع در چهارراه شاپور و پس از آن نیز در بازداشتگاه ۱ الف سپاه پاسداران واقع در افسریه تهران تحت شدیدترین مراحل بازجوئی قرار گرفت.

بنقل از یک منبع نزدیک به دراویش گنابادی ضمن اعلام این خبر گفت: “دادگاه عباس دهقان, درویش گنابادی بلاتکلیف در تیپ ۲ اندرزگاه ۱ زندان تهران بزرگ پس از ۷۹۷ روز بلاتکلیفی در حالی محاکمه شد که به همراه ۴ مامور بدرقه از زندان تهران بزرگ به این جلسه دادرسی منتقل شده بود. همزمان با ورود این درویش گنابادی برای محاکمه تیمی از موتورسواران یگان ویژه در مقابل ساختمان دادگاه مستقر شدند و این جلسه دادرسی در محیط امنیتی برگزار شد”.