ضرب و شتم یک فعال مدنی آذربایجانی در زندان اوین

حمید منافی نادارلی فعال مدنی آذربایجانی (تُرک) در زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش تلویزیون آزادی، حمید منافی نادارلی شامگاه یک شنبه (۷ دی) طی تماسی از زندان اوین اعلام کرد روز جمعه ۵ دی از سوی زندانبانان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گفته این فعال آذربایجانی پس از آنکه مسئولان زندان به چند نفر از زندانیان جرایم عادی با الفاظ رکیک توهین کرده اند با اعتراض حمید منافی و افشین شهسواری (زندانی عقیدتی) مواجه شده اند.مسئولین زندان پس از اعتراض آقای منافی و شهسواری این دو زندانی را به حیاط زندان منتقل و مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

به دلیل شدت ضرب و شتم بدن منافی کبود و انگشت وی دچار دررفتگی شده و شهسواری نیز دچار شکستگی سر و کبودی بدن شده است.دادیار ناظر زندان در اقدامی قابل تامل پس از ضرب و شتم، این زندانیان سیاسی را فراخوانده و آنها را تهدید کرده است.
اسامی سه تن از افسر نگهبانانی که در این ضرب و جرح وحشیانه شرکت داشتند، جلال مبینی، مهدی محمولی و امراللهی عنوان احراز شده است.

 حمید منافی نادارلی به علت شرکت در مراسم «روز جهانی زبان مادری» در سال ۹۲ بازداشت و به اتهام «عضویت در گروه و دستجات علیه امنیت ملی» توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم شد.