ضرب و شتم رحمت الله پاکزاد، زندانی سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج

رحمت الله پاکزاد، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج در پی درد در ناحیه شکم به بهداری زندان مراجعه کرده و در آنجا توسط مسئولان زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز یک شنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸، رحمت الله پاکزاد، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج در پی درد در ناحیه شکم به بهداری زندان مراجعه کرده و در آنجا توسط مسئولان زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. آقای پاکزاد طی دو ماه گذشته از درد شدید در ناحیه شکم رنج برده است. این زندانی پیشتر در تاریخ ۴ تیرماه از ناحیه کیسه صفرا مورد عمل جراحی قرار گرفته بود.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای پاکزاد روز یکشنبه به دلیل شکم درد شدید، برای چندمین بار به بهداری زندان منتقل شد که در بهداری توسط پاسدار بند اندرزگاه ۳، آقای ناصری مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.”

بنا به گفته این منبع مطلع، نه تنها تاکنون هیچ مسئولی به وضعیت وی رسیدگی نکرده، بلکه مسئولان زندان ازجمله الله کرم عزیزی، مدیریت زندان از اعزام رحمت الله پاکزاد به بیمارستان ممانعت به عمل می آورند.

آقای پاکزاد در اواخر خردادماه امسال در پی وخامت حال و تشدید بیماری به بیمارستان اعزام و سپس مورد عمل جراحی قرار گفته بود.

رحمت الله پاکزاد به اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیتی ملی از طریق عضویت در گروه های مخالف نظام”، “تبلیغ علیه نظام” و “خروج غیرقانونی از مرز” به ۵ سال حبس محکوم شده و از حدود ۲ سال قبل در زندان به سر می‌برد.

گفتنی است، آقای پاکزاد هم اکنون در اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ زندان رجایی شهر کرج بسر میبرد.

لازم به ذکر است اعزام زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج کماکان با محدودیت‌های بسیاری روبرو است.