ضرب و شتم خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار در زندان تهران بزرگ

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار، امروز دوشنبه ۲۴ شهریور توسط مسئولان زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت. خالد پیرزاده کمتر از ۲۵ روز قبل از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفته است. پا و مهره‌های کمر او در دوران بازداشت آسیب دیده بود نیازمند جراحی های بیشتر است. آقای پیرزاده در حال حاضر با عصا و ویلچر قادر به حرکت است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا،  امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی توسط مسئولان زندان مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار گرفت.

یک منبع مطلع از شرایط آقای پیرزاده در این خصوص گفت: “خالد پیرزاده مدت‌ها قبل درخواست انتقال به سالن دیگری را کرده بود که نهایتا امروز با آن موافقت شد. زمانی که به سالن جدید منتقل شد متوجه شد که ظرفیت آنجا تکمیل است و باید کف خواب باشد به همین دلیل نزد رئیس اندرزگاه رفت و خواست که در سالن قبلی بماند و تنها اتاقش عوض شود. اما وقتی که از نزد وی بازگشت، ایرج شاملی، افسر نگهبان سالن ۲ تیپ ۲ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به بهانه اینکه او مستقیما به رئیس اندزگاه مراجعه کرده شروع ضرب و شتم و فحاشی کرد. خالد پیرزاده کمتر از ۲۵ روز قبل از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفته. پا و مهره‌های کمر او در دوران بازداشت و در اثر ضرب و شتم و شکنجه آسیب دیده بود. هنوز هم نیازمند به یک عمل جراحی دیگر است و یک روز در میان برای فیزیوتراپی برده می‌شود. با این وجود ایرج شاملی به پا و کمرش هم ضربه وارد کرد. او را روی زمین پرت کرد و لگد می‌زد. خالد هنوز هم با ویلچر و عصا رفت و آمد می‌کند و مشخص است که پاهایش مشکل دارد. حتی لباس‌هایش هم در بین این ضرب و شتم پاره شد”.

لازم به یادآوری است آقای پیرزاده در تاریخ ۵ خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. گفته می‌شود که وی در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته است. وی با پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شد. خالد پیرزاده در بهمن ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.