ضرب و شتم حمزه درویش زندانی سنی مذهب در زندان لاکان رشت

حمزه درویش، زندانی سنی مذهب در زندان لاکان رشت توسط ماموران اداره اطلاعات مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۹۹، حمزه درویش زندانی سنی مذهب در زندان لاکان رشت، از سوی ماموران اداره اطلاعات برای پایان دادن به اعتصاب غذا، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت.

یک منبع مطلع در این باره گفت: “روز شنبه ۲۵ مرداد ماموران اداره اطلاعات رشت به زندان رفتند و ضمن ضرب و شتم حمزه درویش وی را برای شکستن اعتصاب غذا تحت فشار قرار دادند و او نیز همان روز به اعتصاب خود پایان داد. ماموران اطلاعات به او مهلت ۱۰ روزه برای همکاری دادند و به او گفتند فرصت دارد در این مدت، خوب به پیشنهاد آنان فکر کند. نهایتا روز سه‌شنبه ۴ شهریور مجددا آقای درویش را با دستبند، پابند و چشمند به اتاقی درون زندان منتقل کردند و از او خواستند تا همکاری کند. اما باز هم با جواب منفی او روبه‌رو شدند. این بار دستانش را از پشت دستبند زدند و با پاشیدن آب سرد به روی صورت و ضرب و شتم ناحیه قفسه سینه تا زانوها از او می‌خواستند تا نظرش را عوض کرده و همکاری کند. ماموران در زمان ضرب و شتم ۳ عدد پتوی زندان را بر روی او انداخته بودند تا از بروز کوفتگی و آثار کبودی جلوگیری کنند. سرانجام بعد از ۳۰ دقیقه پرونده‌ای را به او نشان دادند که به ۵ اتهام “توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و ارتباط با رسانه های معاند نظام” متهم شده است. به او گفتند که ۱۰ روز دیگر نیز مهلت دارد و اگر همچنان همکاری نکند ابلاغیه ای با همین اتهامات دریافت می‌کند. آقای درویش در بازداشت ۴ سال قبل خود نیز در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و زانوی پای چپ وی آسیب دیده بود که با اتفاقات دیروز این درد نیز مجددا تشدید شده است. در تمام این سالها این درد درمان نشده و حالا از دادن دارو هم به او خودداری می‌کنند”.

آقای درویش از تاریخ ۳۰ تیرماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و با درخواست بازگشت به زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۲۵ مرداد به اعتصاب خود پایان داد.