صبا کردافشاری به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد

صبا کردافشاری، فعال مدنی محبوس در بند زنان اوین، که از مشکلات گوارشی و زخم معده رنج می‌برد به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، صبا کردافشاری، فعال مدنی محبوس در بند زنان اوین، پس از گذشت یک سال و با پیگیری‌های مکرر، امروز دوشنبه ۹تیرماه ۹۹، به علت مشکلات گوارشی و زخم معده به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و بدون رسیدگی مناسب پزشکی مجددا به زندان بازگردانده شد.

خانم کردافشاری که در حال تحمل ۹ سال حبس تعزیری خود در زندان اوین است، در صورت عدم اصلاح تخلف صورت گرفته قضائی با حکم ۲۴ سال حبس روبرو خواهد شد. راحله احمدی فعال مدنی و مادر صبا کردافشاری نیز دوره محکومیت ۳۱ ماهه خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

این زندانی از مشکلات گوارشی و زخم معده رنج می‌برد و پس از اعزام به بیمارستان طبق نظر پزشک باید سونوگرافی، کولونوسکوپی و آندوسکوپی انجام می‌داد اما بدون طی این مراحل به زندان بازگردانده شد.

صبا کردافشاری در حالی که بهمن‌ماه ۹۷ پس از محکومیت پیشین خود از بند زنان زندان اوین آزاد شد، روز شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ مجددا توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت و بازداشتگاه وزرا در تهران منتقل شد. ماموران همچنین در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه و لپ تاپ کردند.