شهروند اهل سیریک که چندی پیش به ضرب گلوله ماموران دریابانی زخمی شد درگذشت

روز شنبه ۲۸ دی ماه ۹۸، اسماعیل دریابر که در اثر هجوم ماموران دریابانی سیریک به شهر کوهستک زخمی شده بود به دلیل فقر و بی پولی و عدم توانایی برای اعزام به بیمارستانی خارج از استان جان سپرد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “ایران کارگر”، روز شنبه ۲۸ دی ماه ۹۸، اسماعیل دریابر که در اثر هجوم ماموران دریابانی سیریک به شهر کوهستک زخمی شده بود به دلیل فقر و بی پولی و عدم توانایی برای اعزام به بیمارستانی خارج از استان جان سپرد.

به گفته منابع محلی، خانواده و آشنایان وی طی این چند روز که از جراحت وی می‌گذشت، مشغول تدارک مالی برای اعزام وی به خارج استان بودند که قادر به این کار نشدند و اسماعیل به علت شدت جراحت وارده جان سپرد.

وی مجرد و ۳۱ سال سن داشت و در بندر کوهستک بخشی بمانی شهرستان سیریک ساکن بود. او به علت معلولیت ناشی از سوختگی، روزانه با کارهای سبک، امرار معاش می‌کرد.

در شهرستان سیریک مردم به دلیل فقر و بیکاری و نبود امکانات شغلی جهت امرار معاش، مجبور به سوخت‌بری و یا فروش اجناس خارجی برای گذران زندگی محقر خود هستند؛ ولی پاسداران به بهانه قاچاق، بارها تعدادی از آنها را به قتل رسانده یا زخمی کرده‌اند.

یاد‌آوری می‌شود که روز شنبه ۲۸ دی، شماری از مردم روستای زیارت بزرگ از توابع شهرستان سیریک در استان هرمزگان در اعتراض به قتل یک جوان سوختبر با ماموران امنیتی درگیر شدند.

به گفته منابع محلی، علت اعتراض ساکنین این روستا، کشته ‌شدن یک سوختبر بلوچ توسط ماموران اعلام شده است. در این درگیر‌ها یک شهروند زخمی شده است.