سینا ربیعی دانشجوی زندانی محبوس در زندان اوین مجدداً اعتصاب غذا کرد

سینا ربیعی، دانشجوی پیشین رشته جامعه شناسی و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از روز شنبه ۷ تیرماه مجدداً دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “شوراهای صنفی دانشجویان کشور”، «سینا ربیعی» دانشجوی دانشگاه تهران که از روز دوشنبه۲ تیرماه جهت تحمل حبس در زندان اوین به سر می‌برد و پیش از این نیز دست به اعتصاب غذا زده و با وعده مساعد مسئولان، به اعتصاب خود پایان داده بود از روز ‌شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹، مجدداً دست به اعتصاب غذا زده است.

«سینا ربیعی»، روز دوشنبه ۲ تیر در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شده و از روز سه‌شنبه ۳ تیر ماه در اعتراض به اتهامات مطروحه، روند رسیدگی قضایی به پرونده و اعمال محکومیت‌ وی دست به اعتصاب غذا زد و روز جمعه ۶ تیرماه در پی وعده مساعد مسئولان، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

براساس اعلام این خبر وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی وخیم گزارش شده و در صورت تداوم اعتصاب غذا می تواند تبعات جانی جدی برای سینا ربیعی در پی داشته باشد. 

سینا ربیعی, دانشجوی پیشین رشته جامعه شناسی دانشگاه تهران, در تاریخ ۳ تیر ماه ۱۳۹۹ که برای اجرای حکم حبس تعزیری ۱ ساله خود به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور,  پس از مراجعه به شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران بازداشت و به بند قرنطینه زندان اوین منتقل اعلام اعتصاب غذا کرد اما در پی وعده مسئولان در تاریخ ۶ تیر ماه به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. 

 در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۶, شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی وقت ماشالله احمدزاده, با صدور دادنامه ای سینا ربیعی دانشجوی رشته جامعه شناسی دانشگاه تهران را از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده بود. این حکم پس از ارجاع پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط احمد زرگر عیناً تائید شد.