سکته مغزى زندانى سیاسى عیسى دمنی در زندان مرکزی اهواز

عیسی دمنی زندانی سیاسی عرب در زندان مرکزی اهواز، چند روز پیش بر اثر سکته مغزی به بهداری زندان منتقل شده و مسولان زندان از انتقالش به بیمارستان خود داری می کنند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “سازمان حقوق بشر اهواز”، عیسی دمنی زندانی سیاسی عرب در زندان مرکزی اهواز طی روزهای گذشته بر اثر سکته مغزی به بهداری زندان منتقل شده است وضعیت جسمی او در بهداری وخیم گزارش شده و مسئولان زندان از انتقالش به بیمارستان خود داری می کنند.

آقاى دمنی بعد از سکته توان صحبت کردن را از دست داده و دچار تشنجات عصبی شدیدی شده است و اعضای صورت وی از حالت طبیعی خارج شده اما هیچگونه رسیدگی به وضعیت او از طرف کادر درمانی و مسولان زندان صورت نمیگیرد.

عیسی دمنی از فعالان فرهنگی و یکی از مسولان موسسه خیریه بوده که به خاطر فعالیتهای خیرخواهانه در زمان سیلاب و فعالیتهای فرهنگی در تاریخ ۲۷ مارس به یک سال زندان و تبعید محکوم شد، با توجه به اینکه عفو وی صادر شده است اما مسولان قضائی اهواز از آزادی وی سر باز می‌زنند.

اکنون بعد از شورش‌های زندان سپیدار و زندان مرکزی اهواز و کشته و مجروح شدن چندین زندانی، رسیدگی به وضعیت وخیم و بحرانی این زندانی سیاسی دور از انتظار است.

عیسى دمنی، متولد ١٣۵۴ در اهواز ، فعال مدنی وفرهنگی و مؤسس مؤسسه خیریه ، به ١ سال زندان و ١ سال تبعید به شمال غرب ایران محکوم شد.

دمنی ٢ دی ۱۳۹۸ از محل کارش در اداره کشاورزی اهواز توسط به اتهام مبهم ” تبلیغ علیه نظام ” ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

آقای دمنی که عضو موسسه « موسسه فرهنگی نور » و همچنین موسسه خیریه « سواعد الاخاء » بوده است.