سپیده قلیان به دادگاه دزفول احضار شد

 طی روزهای گذشته, شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری شهرستان دزفول با صدور ابلاغیه ای کتبی “سپیده قلیان”, فعال مدنی و از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری را جهت برگزاری جلسه دادرسی در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۸, به آن شعبه احضار کرد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”؛ امروز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸, “سپیده قلیان”, فعال مدنی ساکن دزفول که در جریان تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و پس از اتمام مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت از بازداشت آزاد شده بود با دریافت ابلاغیه ای کتبی از سوی شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری ۲ شهرستان دزفول به تاریخ رسیدگی ۱۶ دی ماه ۱۳۹۸, جهت شرکت در جلسه دادرسی و ارائه دفاعیات خود در دادگاه احضار شد. این فعال مدنی پیش از این بازداشت در تاریخ ۴ آبان ماه سالجاری از بابت پرونده ای دیگر  با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بند زنان زندان قرچک ورامین آزاد شده بود. 

براساس این گزارش؛ “سپیده قلیان”, فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت؛ طبق ابلاغیه‌ای که امروز به دستم رسید در تاریخ ۱۶ دی ماه ۹۸ به اتهام اخلال در نظم عمومی (به علت حضور در اعتراضات آبان ماه) در شعبه ۱۰۷ دادگاه دزفول محاکمه خواهم شد”. 

لازم به ذکر است؛ “سپیده قلیان”, فعال مدنی ساکن دزفول, که در جریان تظاهرات اعتراضی اخیر در استان خوزستان که در جریان تجمعات  اعتراضی به افزایش قیمت بنزین و گسترش تورم و گرانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود در تاریخ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸, پس از تکمیل مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد.