سپیده فرهان فعال دانشجویی به مرخصی اعزام شد

سپیده فرهان فعال دانشجویی به مرخصی اعزام شد

سپیده فرهان فعال دانشجویی و از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ حبس شده از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. خانم فرهان در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲ ساله خود راهی زندان اوین شده بود.

 براساس دستور مرخصی زندانیان با محکومیت زیر ۵ سال، قرار بود سپیده فرهان با تأمین و تودیع وثیقه از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۸ به مرخصی اعزام شود اما به دلایلی از اعزام او به مرخصی جلوگیری شد که با فشار خانواده و فعالان مدنی با ۲۰ روز تأخیر صبح دوشنبه ۱۸ فروردین بالاخره با مرخصی این فعال دانشجویی موافقت شد.

سپیده فرهان ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت دو ساله خود راهی زندان اوین شده بود. او پیش از آن در ۱۲ دی‌ماه ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه بازداشت و پس از حدود یک ماه و نیم زندان با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.

این فعال مدنی پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. پس از اعتراض خانم فرهان به حکم صادره، این حکم مدتی بعد توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

اتهامات سپیده فرهان در کیفرخواست ابتدا “اخلال در نظم عمومی” و ” اجتماعی و تبانی علیه امنیت کشور” عنوان شده بود که با نقض اتهام “اخلال در نظم عمومی” نهایتا به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.