دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با ایرانیان مخالف رژیم ایران، بر اصلاح‌طلبان و حکومتی‌ها گران تمام شده و آن‌ها را در یک جبهه مشترک قرار داده است. آن‌ها در توئیتر با هشتگ stop meddling in iran خواهان عدم مداخله ایالات‌متحده در مسائل ایران هستند؛ حال آنکه سخنرانی مایک پامپئو در جمع ایرانیان صرفاً به منظور حمایت از صدای معترضان بوده است.

از زمان آغاز فعالیت دولت دونالد ترامپ، مواضع سیاسی و گرایش اصلاح‌طلبان برای مردم روشن‌تر شده است. پس از گذشت بیش از دو دهه از عمر این جناح سیاسی، به جای حمایت از مردم و صدای اعتراض آن‌ها، با طرفداران رژیم در یک سنگر مشترک قرار گرفته‌اند و خواسته‌های مردم را با مبتذل‌ترین نوع ادبیات سیاسی به تمسخر می‌گیرند. مردم در تظاهرات دی‌ماه تکلیف خود را با اصلاح‌طلبان روشن کردند و به آن‌ها گفتند که ماجرا دیگر تمام ‌شده است. در مقابل، اصلاح‌طلبان نیز با اعلام برائت از آزادی خواهان، بر تداوم حکومت علی خامنه‌ای و سرکوب معترضان اصرار کردند؛ قطعاً بیانیه دی‌ماه محمد خاتمی که بت اصلاح‌طلبان است گواهی بر این مدعاست.

دیگر تردیدی وجود ندارد که استمرار حضور اصلاح‌طلبان در گرو تداوم حکومتی قرار دارد که دستش به خون هزاران بی‌گناه آلوده است و این موضوع با خواسته توده‌های مردم در تضاد قرار دارد. این جناح سیاسی که حالا در برابر مردم قد علم کرده است، از همه داشته‌های خود برای سرکوب فکری مخالفان رژیم سود می‌برد. خبرنگاران آن‌ها تقریباً در همه‌جا حضور دارند؛ از روزنامه شرق و صدها سایت داخلی گرفته تا بی‌بی‌سی فارسی محفلی برای انتشار چرندیاتی است که دیگر تاریخ‌مصرفش گذشته است. خبرنگاران قلم فروشی که در ستادهای انتخاباتی خاتمی، موسوی، کروبی و حسن روحانی تراکت پخش می‌کردند و برای جمع‌آوری رأی،  مردم را در فضای مجازی فریب می‌دادند، این روزها احساس خطر کرده‌اند و در حال دریدن خود در اینستاگرام، توئیتر و تلگرام هستند.

به نظر نمی‌رسد یک سخنرانی ساده از سوی پامپئو انقدر سوزش داشته باشد. ماجرا عمیق‌تر از این حرف‌هاست؛ زیرا که کارزار سیاسی-تبلیغایت دولت ترامپ تمامیت رژیم اسلامی را هدف قرار داده و در این صورت دیگر جریانی تحت نام اصلاح‌طلب یا بهتر بگویم استمرارطلب وجود نخواهد داشت. آن‌ها از آجر شدن نانشان می‌ترسند؛ همان‌طور که صدها نان‌خور جمهوری اسلامی از قطع شدن جیره‌شان می‌ترسند. هویت این افراد در تداوم حیات رژیم جنایتکار ایران تعریف می‌شود؛ بنابراین سقوط رژیم به معنای از دست رفتن ماهیت آن‌ها خواهد بود.

به عنوان یک خبرنگار مستقل از دل خاک ایران به این افراد پیشنهاد می‌کنم به آغوش مردم بازگردید؛ چراکه در فردای آزادی ایران، برای عذرخواهی خیلی دیر خواهد بود. همین حالا جانب حق را بگیرید تا در آینده نزدیک خود را در دادگاه‌های عادلانه مردم نبینید که در حال محاکمه و پاسخگویی هستید. بابت همه خیانت‌هایی که در رسانه‌های مخوف خود به مردم کرده‌اید باید پاسخگو باشید و تاوانش را بپردازید. نه من و نه هیچ آزادی‌خواه و عدالت‌طلب دیگری اعمال و گفتار شما را فراموش نخواهد کرد.

شبکه آزادی