سه روحانی مسئول در اداره اوقاف ایران به اتهام زمین‌خواری بازداشت شدند

امام جمعه لواسان از بازداشت سه مسئول اوقاف در شمیرانات و تهران به علت زمین خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی خبر داد.

سعید لواسانی چهارشنبه۱ اسفند ۹۷، به خبرگزاری ایرنا گفت: سه مسئول اوقاف در شمیرانات و تهران به علت زمین خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی بازداشت شدند.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمان در حال بررسی پرونده مسئولان مذکور هستند.

لواسانی بیان کرد: اطلاعات تکمیلی پس از بررسی اطلاع رسانی خواهد شد.

امام جمعه لواسانات، شامگاه دوشنبه با انتشار مطلبی در حساب توئیتر خود از آغاز برخورد با فساد در لواسانات و شمیرانات خبر داده بود. شهرستان شمیرانات دارای دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

خبرگزاری آنا نیز در این باره گزارش کرد که سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمانی است که همواره زمینه فساد در آن مهیاست به همین دلیل نظارت بر اقدامات سازمان اوقاف امری ضروری است.

بر اساس این گزارش، زمین‌های متعددی در اطراف تهران وجود دارد که مورد بحث است و به‌عنوان مثال درباره زمین پنج هزار هکتاری در محله قلعه‌حسن‌خان که وقف امام حسین(ع) است شبهاتی وجود دارد که چقدر درآمد دارد و این درآمد به چه شکلی توزیع می‌شود، لذا دستگاه قضائی می‌تواند با ورود جدی‌تر خود به این موارد تمام شبهات را برطرف کند.

بر همین اساس، ظهر یکشنبه۲۸ بهمن۹۷، مأموران امنیتی و قضائی تهران «غلامرضا محمدزاده» مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران را بازداشت کردند.