سهند معالی،فعال ملی مدنی برای اجرای حکم حبس بازداشت شد

ماموران انتظامی با مراجعه به محل کار سهند معالی, فعال ملی مدنی ساکن شهرستان سراب وی را بازداشت و برای تحمل حبس تعزیری به زندان این شهرستان منتقل کردند. 

به گزارش تلویزیون آزادی، روز سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹، سهند معالی، فعال ملی مدنی ساکن شهرستان سراب توسط ماموران انتظامی ساکن این شهرستان بازداشت شد. بازداشت این فعال ملی مدنی برای اجرای حکم ۱ سال حبس تعزیری وی صورت گرفت. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “سهند معالی پس از  بازداشت از سوی ماموران انتظامی به زندان سرای منتقل شد و  طی تماسی که با خانواده اش اعلام کرد که دلیل بازداشت وی عدم ادغام ۲ پرونده قضائی وی بوده و این برای اجرای حکم ۱ سال حبس تعزیری بازداشت شده و باید به مدت ۱ سال این حبس را سپری کند”. 

در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، سهند معالی، پس از اتمام دوران محکومیت حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود از بابت پرونده ای دیگر از زندان سراب آزاد شده بود. 

سهند معالی، در حالی که از اردیبهشت ماه ۱۳۹۸, در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس تعزیری ۱۰ ماهه خود در زندان سراب بود در تاریخ ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸, از بابت پرونده ای دیگر با اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

معالی در تیر ماه ۹۷ و در جریان تجمعات سالانه قلعه ‌بابک توسط نیروهای امنیتی سراب بازداشت شده و با اتهام ” فعالیت تبلیغی علیه نظام با مصداق پخش اعلامیه” بازداشت گردیده بود که با تودیع قرار وثیقه سیصد میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی بطور موقت آزاد گردید.

پیشتر معالی در تیر ماه ۹۲ نیز با اتهامی مشابه به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود‌.