سالار طاهر افشار بازداشت شد

سالار طاهرافشار، فعال  آذربایجانی ساکن اورمیه، در منزل پدری خود از سوی مامورین امنیتی بازداشت شد.

به گزارش تلویزیون آزادی ، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، سالار طاهرافشار، فعال آذربایجانی توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه (بازداشتگاه ۹ پله) منتقل شد. 

این فعال مدنیسال گذشته از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام به تشکیل تجمعات غیر قانونی» مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر آذربایجان غربی او را از اتهام «اقدام به تشکیل تجمعات غیر قانونی» تبرئه و با منطبق دانستن ماده ۵۰۰  قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» حکم یک سال حبس تعزیری را عینا تایید کرده بود.

سالار طاهر افشار،  روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ پس از احضار به اداره اطلاعات و امنیت عمومی اورمیه (۹ پله) بازداشت و به زندان این شهر منتقل و ۳۱ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شده بود.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.