زرتشت احمدی راغب به بهداری زندان منتقل شد

زرتشت احمدی راغب, زندانی سیاسی پس از ۴۷ روز اعتصاب غذا در پی وخامت حال ناشی از ضعف شدید جسمانی و خونریزی معده به بهداری زندان منتقل شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی، شب جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در زندان تهران بزرگ در چهل و هفتمین روز از اعتصاب غذا در پی وخامت حال ناشی از ضعف شدید جسمانی و خونریزی معده به بهداری زندان منتقل شد.

این فعال مدنی بر اثر خونریزی معده، ضعف شدید جسمانی، کاهش وزن و کم سوئی چشم بصورت اورژانسی به بهداری زندان تهران بزرگ اعزام شد. این فعال مدنی در حال تحمل حبس تعزیری ۹ ماهه خود از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام است. 

به گفته یک منبع مطلع: “بی توجهی مسئولان زندان تهران بزرگ به وخامت اوضاع جسمانی این زندانی سیاسی باعث نگرانی اعضای خانواده اش شده و با توجه به اینکه آقای احمدی راغب ۴۸ روز را به صورت مستمر در اعتصاب غذا بسر برده شب گذشته بر اثر خونریزی معده, افت شدید فشارخون, کم سوئی چشم و کاهش شدید وزن در پی بیهوشی توسط هم بندی ها بصورت اورژانسی به بهداری زندان منتقل شد و در حال حاضر این زندانی سیاسی توان صحبت کردن ندارد و هر لحظه احتمال هرگونه اتفاقی برای سلامت وی دور از ذهن نیست”.  

این زندانی سیاسی ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹, در سی و ششمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود در پی احساس درد شدید از ناحیه قفسه سینه و قلب به بهداری این زندان منتقل و به مدت ۳ ساعت بستری شده بود.