زرتشت احمدی راغب با اتهام تازه به دادسرای امنیت احضار شد

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی روز شنبه ۱۰ خرداد طی احضاریه‌ای در پرنده ای جدید به دادسرای اوین احضار شد.

به گرزارش تلویزیون آزادی، روز شنبه ۱۰ خردادماه ۹۹، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی ساکن شهرستان شهریار طی احضاریه‌ای در پرونده ای جدید به دادسرای اوین احضار شد. اتهام جدید آقای احمدی عکسبرداری از مناطق ممنوعه عنوان شده است که بر اساس این ابلاغیه باید تا تاریخ ۱۵ خرداد ۹۹ در شعبه ۱ دادسرای اوین حاضر شود.

زرتشت احمدی راغب فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام و توییتر خود نوشت: نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ، برایم پرونده جدیدی درست کردند” . هنگام عصر پیامک آمد که ابلاغیه دارم شب پیگیر شدیم و آن را دریافت کردم . شعبه یک دادسرای عمومی و انقلاب ، امنیت اوین مرا با اتهام جدید ؛ عکسبرداری از مناطق ممنوعه !؟ احضار کرده و ۵ روز هم فرصت دارم تا با وکیل در این شعبه بازپرسی حاضر گردم . 

View this post on Instagram

درود . هم میهنان ارجمند ؛ نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ، برایم پرونده جدیدی درست کردند .‌ دیروز شخصی به تلفن همراهم زنگ زد و گفت از دادسرای اوین تماس میگیرد و پرسید که من وکیل هستم ؟ گفتم نه در حوزه وکالت کار نمی کنم ، گفت شاید تشابه اسمی باشد . دقایقی بعد زنگ تلفن بازهم به صدا درآمد اما کسی سخن نگفت و قطع کرد . فهمیدم که در حال پرونده سازی و احضارم هستند . هنگام عصر پیامک آمد که ابلاغیه دارم شب پیگیر شدیم و آن را دریافت کردم . شعبه یک دادسرای عمومی و انقلاب ، امنیت اوین مرا با اتهام جدید ؛ عکسبرداری از مناطق ممنوعه !؟ احضار کرده و ۵ روز هم فرصت دارم تا با وکیل در این شعبه بازپرسی حاضر گردم . برای امسال سلسله ای از پرونده ها با اتهامات عجیب و غریب روبرو هستم یکی از انها تبلیغ علیه نظام با شکایت شهرداری فردوسیه !؟ که در تیر ماه ۹۹ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب وقت رسیدگی دارد و این هم از پرونده جدید که براستی شگفت آور است ! چون من جایی نرفتم که جزو مناطق ممنوعه باشد که این رفتارها سبب نقض حقوق شهروندی من توسط حکومت مذهبی گشته . روشنگری ، دفاع از حقوق بشر ، فعالیت مدنی ، دگراندیشی در حکومت های استبدادی جرم محسوب می شود . از ۶ سال پیش تاکنون این ششمین پرونده هست که برایم گشودند . وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی از نزدیک به دو سال پیش با توسل بزور شغل مرا گرفت و من و خانواده ام را ترور اقتصادی کرد و از ۶ سال پیش تاکنون همواره درگیر پرونده سازی و بازداشت توسط دستگاه حاکم هستم که در طی این مدت با وثیقه بیرون آمدم به عبارتی حکومت مرا به گروگان گرفته و با اعمال این فشارها فقط می خواهند من سکوت کنم و دست از روشنگری و دادخواهی بردارم و فعالیت برای آزادی مردم و میهن را کنار بگذارم . همانطور که بارها نوشته و گفته ام ؛ تا پای جان برای ؛ آزادی ، عدالت ، قانون ، حقوق بشر ، دمکراسی برای کشورم مبارزه خواهم کرد . جمهوری اسلامی به خاطر سرکوب ، کشتار مردم معترض ، نقض حقوق بشر ، زندانی کردن فعالان و آزادیخواهان ، اعدام ها ، تاراج ثروت ملی ، ورشکستگی اقتصادی ، گرانی ها ، پایگاه مردمی ندارد و در جهان نیز رسوا گشته ، به همین جهت می خواهد با ابزار کردن قانون و امنیتی نمودن جامعه ، قدرت و حکومت را به هر قیمتی حفظ کند که البته نتیجه ندارد ، حاکمانی که از مردم دور شوند محکوم به زوال هستند ….

A post shared by زرتشت احمدی راغب (@zrtshthmdy) on

آقای احمدی راغب، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۹ ماه حبس محکوم شد. این فعال مدنی به فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اقداماتی چون نشر محتوا در فضای مجازی و حضور در تجمعات متهم شد.