روحانی اهل سنت با وثیقه از زندان آزاد شد

حافظ اصغر کوهی روحانی اهل سنت بلوچ که به همراه مولانا فضل الرحمن کوهی پس از مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد بازداشت شده بود، قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “شبکه کلمه”، صبح روز دوشنبه ۲۳ تیرماه ۹۹، حافظ  اصغر کوهی، روحانی اهل سنت پس از تحمل ۸ ماه بازداشت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان زاهدان آزاد شد.

حافظ اصغر کوهی به همراه مولانا فضل الرحمن کوهی در هفتم آذرماه ۹۸ پس از مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد بازداشت شده بود.

حافظ اصغر کوهی پس از بازداشت در مشهد با پرداخت ۷۰۰ هزار تومان به‌عنوان هزینه‌ی جابه‌جایی، با خودروی شخصی خود توسط نیروهای نظامی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شده بود.

پیشتر مسئولان استان سیستان و بلوچستان وعده‌ی آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی و حافظ اصغر کوهی را داده بودند که اطلاعات سپاه مانع شد.

مولانا فضل‌الرحمن کوهی، در پی اعتراض شدید به سرکوب و قتل معترضان آبان‌ماه، به همراه چند تن از همراهان خود، از جمله: حافظ اصغر کوهی؛ پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد، بازداشت شد.

یک منبع آگاه به شبکه کلمه گفته است که به دنبال آزادی حافظ اصغر کوهی قرار بود، با رعایت نکات بهداشتی، استقبال باشکوهی در شهرستان سرباز بلوچستان؛ از این زندانی تازه آزاد‌شده‌ی بلوچ به‌عمل آید که با ممانعت و کارشکنی نیروهای امنیتی مواجه شد.