رضوانه احمد خان بیگی در پی تشنج به بهداری زندان منتقل شد

رضوانه احمد خانبیگی, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۵ زندان اوین در پی حمله صرع و تشنج و محرومیت از حق درمان به بهداری این زندان منتقل شد. 

امروز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹, رضوانه احمد خانبیگی, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۵ زندان اوین در پی حمله صرع و تشنج و محرومیت از حق درمان به بهداری این زندان منتقل شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، بامداد امروز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹، رضوانه احمد خان بیگی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از حمله عصبی ناشی از بیماری صرع و تشنج طی چندین مرحله به بهداری زندان منتقل شد.

این زندانی سیاسی از بیماری صرع و تشنج رنج می برد و از اعزام به مرکز درمانی تخصصی محروم مانده است و از سوی دیگر علیرغم تامین داروهای وی از سوی خانواده، از دسترسی به داروها محروم است.

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “از ساعت ۱۲ نیمه شب گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز شنبه رضوانه خان بیگی، پس از چندین حمله عصبی ناشی از بیماری صرع و تشنج که از آن رنج می برد فقط ۱ بار به بهداری زندان منتقل و فقط یک آمپول دیازپام که داروی غیر مرتبط به بیماری صرع و تشنج است به این زندانی سیاسی تزریق شد”. 

این منبع مطلع در ادامه افزود: “بهفر لاله زاری همسر این زندانی سیاسی هفته ای یک بار داروهای همسرش را تهیه و به مسئولان زندان اوین تحویل می دهد اما معلوم نیست این مقدار دارو که برای مدت ۱ ماه از سوی وی تهیه می شود پس از تحویل به مسئولان زندان به کجا میرود”.