رضا واثقی به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شد 

رضا واثقی، فعال ترک (آذربایجانی) طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از” هرانا”، رضا واثقی، فعال ترک (آذربایجانی)  روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار شد.

در این احضاریه از وی خواسته شده ظرف ۵ روز از زمان درج این ابلاغیه در سامانه ثنا جهت اخذ آخرین دفاع در این شعبه حاضر شود. اتهام آقای واثقی “تمرد نسبت به ماموران دولتی” عنوان شده است.

علی و رضا واثقی پیشتر در تاریخ ۶ مرداد ۹۹ در بخش دیگر این پرونده طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل برای تاریخ ۲۰ مردادماه امسال جهت رسیدگی به اتهام مطروحه احضار شدند، اتهام مطروحه علیه آنان “ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق شب نامه های حاوی مطالب تجزیه طلبانه و قوم گرایانه” عنوان شده است.

علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

محل کسب این فعالین نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.