رضا مهرگان به زندان و شلاق و تبعید محکوم شد

رضا مهرگان، از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، از سوی دادگاه انقلاب به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، رضا مهرگان فعال مدنی، از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره که درخواست استعفای علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران را امضا کرده بوند از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام تبانی علیه نظام، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم و آسایش عمومی به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

«علی شریف زاده» وکیل مدافع رضا مهرگان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که آقای مهرگان از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به هفت سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید به روستای جعفرآباد از توابع آرین شهر خراسان جنوبی محکوم شده است.

این حکم در حالی برای آقای مهرگان صادر شده است که در صورت تایید و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام، تنها ۵ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

View this post on Instagram

حکم موکلم رضا مهرگان از امضا کنندگان بیانه ۱۴ نفر به استعفای رهبری ، درشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری ابلاغ شد ، در مجموع به ۷ سال حبس ، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید محکوم شدند . ازبابت اجتماع وتبانی به ۵ سال حبس ، ازبابت تبلیغ علیه نظام ۱سال حبس و برای اخلال در نظم و آسایش عمومی به ۱سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و برای مجازات تکمیلی به ۲سال تبعید به روستای جعفراباد ازتوابع آرین خراسان جنوبی

A post shared by علی شریف زاده اردکانی (@ali_sharifzadeh110) on

این وکیل دادگستری در اینستاگرام خود همچنین اعلام کرده است که این فعال مدنی از بابت اتهام بابت اجتماع و تبانی به ۵ سال زندان، بابت تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان و برای اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی به یک سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و همچنین به ۲ سال تبعید به روستای جعفرآباد از توابع آرین خراسان جنوبی از باب مجازات تکمیلی محکوم شده است.