رضا ملازاده زندانی سیاسی کُرد در زندان برازجان بوشهر به کرونا مبتلا شد

رضا ملازاده زندانی سیاسی کُرد در زندان شهرستان برازجان واقع در استان بوشهر به کرونا مبتلا شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “شبکه حقوق کردستان”، رضا ملازاده، زندانی سیاسی کُرد که در زندان برازجان محکومیت ۱۶ ساله خود را سپری می‌کند در روزهای گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده است.

طبق این گزارش مسئولین زندان از اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان مخالفت کرده و در این مدت تنها چند بار از سوی پزشکان بهداری مورد معاینه قرار گرفته است.

این زندانی سیاسی به مدت یک سال از حق تماس و ملاقات با خانواده محروم شد و در سال ۱۳۹۱ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «محاربه از طریق عضویت در حزب پژاک به اعدام محکوم شد. این حکم پس از اعتراض در دیوان عالی کشور به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان برازجان کاهش پیدا کرد. وی همچنین در یک پرونده دیگر به اتهام «خروج غیر‌قانونی از کشور» به یک سال حبس تعزیری شد.

این زندانی سیاسی پس از قطعی شدن حکم از زندان اوین تهران به زندان برازجان تبعید شد و در حالی که نهمین سال حبس خود در زندان را سپری می‌کند که از حق آزادی مشروط و مرخصی محروم شده است.

رضا ملازاده، اهل روستای آشناک از توابع شهرستان سلماس استان آذربایجان غربی در اواخر تابستان ۱۳۹۰ در نزدیکی شهر پاوه استان کرمانشاه توسط نیروهای نیروهای سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد. او پس از بازداشت به یک بازداشتگاه امنیتی در کرمانشاه منتقل و پس از چند روز به یک بازداشتگاه دیگر امنیتی در تهران منتقل شد.