رضا غلامحسینی آزاد شد

رضا غلامحسینی، فعال مدنی که در تاریخ ۱۰ اسفندماه به مرخصی اعزام شده بود، امروز از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد. آقای غلامحسینی با توجه بخشنامه نوروزی قوه قضاییه و تحمل بیش از یک سوم دوران محکومیت، دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، رضا غلامحسینی، فعال مدنی امروز شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹، از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

آقای غلامحسینی که در تاریخ ۱۰ اسفندماه به مرخصی اعزام شده بود، امروز مطلع شد با توجه بخشنامه نوروزی قوه قضاییه و تحمل بیش از یک سوم دوران محکومیت، دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

رضا غلامحسینی پیشتر در تاریخ ۳ مهرماه ۹۸، توسط نیروهای وزارت اطلاعات با اتهام اولیه‌ “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق انتشار محتواهای انتقادی در صفحه شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در بندرعباس منتقل شد. آقا غلامحسینی مدتی بعد و پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات بندرعباس به زندان بندرعباس منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا غلامحسینی آذرماه ۹۸ در دادگاه انقلاب بندرعباس برگزار شد. وی نهایتا از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و در مجموع به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به رهبری”در خصوص وی قابل اجرا بود. با این حال نهایتاً با عدم اعتراض و تسلیم به رای از طرف آقای غلامحسینی این حکم به ۱۸ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.