رسول حمزه پور با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد

 رسول حمزه پور، روحانی اهل سنت امروز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد. آقای حمزه پور در تاریخ ۱۳ مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت شد و روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش تلویزیون ازادی به نقل از هرانا، امروز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹، رسول حمزه پور، روحانی اهل سنت با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد.

رسول حمزه پور در تاریخ ۱۳ مهرماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات در سه راه پسوه شهرستان پیرانشهر بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. آقای حمزه پور نهایتا روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شد. ماموران پس از بازداشت منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

اتهام مطروحه علیه آقای حمزه پور در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

یک منبع مطلع پیشتر در خصوص دلایل بازداشت آقای حمزه پور  گفت: “چندی قبل یک بازیکن فوتبال به اهل سنت توهینی کرد و آقای حمزه پور در فضای مجازی نسبت به این امر واکنش نشان داد و همین مساله موجب بازداشت او عنوان شده است”.

رسول حمزه پور، حدودا ۵۰ ساله، متاهل، روحانی اهل سنت و امام جماعت روستای “اندیزه” از توابع بخش لاجان در شهرستان پیرانشهر است.