رخدادهای ۳ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰

🔸-بندرلنگه. هرمزگان
اعتراض خانوادگی کارگران شهرداری بندرلنگه نسبت به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق
روز چهارشنبه ۲ بهمن،جمعی از کارگران شهرداری بندرلنگه وخانواده شان اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق ۳۰۰کارگر این شهرداری رسانه ای کردند.

🔸-تهران
اعتراض و تحصن دو جوان پیمانکار در مقابل شورای شهر تهران در اعتراض به طلبکار بودن از شهرداری و پاسخ نگرفتن از مدیران.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی که از خرداد امسال در بازداشت به سر می‌برد، در اعتراض به عدم امکان ملاقات با گابریل مارشال، شریک زندگی خود، در مقابل در ورودی بند زنان زندان اوین دست به تحصن زد.

🔸-سنندج. کردستان
گزارش یک سایت حقوق بشری: ۱۸ کولبر در دی ماه سال جاری کشته و زخمی شدند
به گزارش شبکه حقوق بشری کردستان، در دی ماهی که گذشت دستکم ۵ نفر از کولبر و کاسبکاران در مناطق مرزی کردستان با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی جان خود را از دست داده‌اند و ۱۳ نفر دیگر نیز زخمی شدەاند

🔸-کوهستک. هرمزگان
دو کشته و یک زخمی در بندر کوهستگ شهرستان سیریک
روز شنبه ۲۸ دی ماه ۹۸ در جریان تیراندازی مستقیم ماموران دریابانی به سمت سوختبران یک شهروند به نام امید ملاحی جان خود را از دست داد.
یک منبع آگاه گفت: “پس از رسیدن خبر به روستای کوهستگ، مردم جهت اعتراض به اینگونه کشتارها تجمعاتی را انجام دادند”. این تجمعات منجر به درگیری بین نیروهای نظامی و مردم گشته و ماموران به سمت معترضان آتش گشودند که در نتیجه آن دو شهروند به نامهای یوسف ملاحی و اسماعیل دریابر به ترتیب از ناحیه کتف و شکم به شدت آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شدند که پس از ساعاتی اسماعیل دریابر بدلیل خونریزی داخلی جان خود را از دست داد.

🔸-شیراز. فارس
تعدادی از اعضای صنف شهربازی داران شیراز در داخل ساختمان شورای این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.
معترضان علت تجمع خود را اعتراض به قراردادهای ناعادلانه و اقدامات خلاف قانون شهرداری نسبت به غرفه‌داران و صاحبان اسباب‌بازی‌های پارک‌های شیراز، عنوان کردند.

روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸, شعبه ۱۰۵ دادگاه دادگاه کیفری ۲ شیراز, با صدور حکمی اسماعیل مغربی نژاد, نوکیش مسیحی را از بابت بخش اول پرونده این نوکیش مسیحی ضمن تبرئه از اتهام ارتداد, در مجموع به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد

🔸-چادرملو. یزد
اعتصاب کارگران معدن چادرملو یزد در اعتراض به تعدیل کارگران و بیکاری تعدادی از کارگران
تعداد کارگران این شرکت پیمانکاری حدود ۳۰۰نفر است که روز گذشته نیز تعدادی از آنها به نشانه‌ٔ اعتراض در محوطه‌ٔ محل کار خود تجمع کردند.

🔸-زابل. سیستان و بلوچستان
در اعتراض به کمبود گاز و عدم گازرسانی به سیستان، تعدادی از مردم امروز پنجشنبه ۳ بهمن در مقابل فرمانداری زابل تجمع کردند.

🔸-پشامگ. سیستان و بلوچستان
بستن راه توسط جوانان پشامگی در اعتراض به بازداشت مولانا کوهی
اعتراضات تا آزادی مولانا و همراهانشان ادامه خواهد داشت.

🔸-اصفهان
تجمع اعتراضی کشاورزان در مقابل نیروگاه اسلام‌آباد اصفهان
کشاورزان استان اصفهان مقابل نیروگاه حرارتی اسلام‌آباد اصفهان روز پنجشنبه سوم بهمن ماه در اعتراض به ساخت و ساز این نیروگاه در حریم و بستر رودخانه تجمع کرده و دیوار ساخته شده توسط حاکمیت آخوندی را تخریب کردند.